top of page

Структура ЦСВ «Пресцентр»

ЦСВ «Пресцентр» - суцільний механізм, який забезпечує гласність в діяльності органів учнівського самоврядування колегіуму, сприяє розвитку ініціативи та демократії в навчальному закладі.

Рис.4. Структура гласності ЦСВ «Пресцентр»

Періодичні видання


Газета «Елінт» є своєрідним літописом шкільного життя, в котрій можна не тільки познайомитись зі шкільними подіями та святами, а також проявляються творчі здібності учнів. Метою створення шкільної газети «Елінт» є не лише інформативна функція, а й бажання підвищити культурний розвиток колегіантів, максимально залучаючи усіх учнів.


У газеті висвітлюється шкільне та позашкільне життя колегіантів, успіхи вчителів та учнів, актуальні події та пізнавально-розвиваючі матеріали. Читачами та співавторами газети є не тільки вчителі, а й учні.


Традиційні рубрики газети:

  • «Слово директору»,

  • «Новини від центрів самоврядування»,

  • «Традиції колегіуму»,

  • «Від давнини до сьогодення»,

  • «Соцопитування»,

  • «Сторінка-веселинка»,

  • «Поради психолога»,

  • «Привітання переможців»,

  • «Цікаві інтерв´ю»,

  •  «Здорові діти – здорова нація» посилання

Випуск газети – це тривалий та цікавий процес. Він складається з декількох етапів. Все починається з зустрічі на початку року та обговорення рубрик та тем. Кожної чверті відбувається засідання центру, на котрому представники центру класів отримують завдання відповідно їхнього віку та інтересів. Потім декілька тижнів іде збір матеріалів, редагування та оформлення наступним чином: члени ПЦ від класу пишуть відповідну статтю до газети та віддають її  редактору у паралелі, який вибирає найцікавіші моменти, уривки та координує роботу паралелі. Головний редактор, фотокореспондент та дизайнер з отриманих матеріалів оформлюють цікавий випуск шкільної газети. Відповідальність за виконання завдань, написання статей та збір інформації лежить на голові ПЦ. Допомагає учням та направляє їх у роботі вчитель, який є куратором «Пресцентру».

Рис. 5. Структура врядування шкільної газети

 

Двічі на рік виходить спецвипуск „ЕЛІФОТОНТ” – видання, в якому перевага віддається фоторепортажам (новини з життя колегіуму), а не тексту. Всі учні мають змогу надіслати до випуску свої найцікавіші фотомоменти з життя класу.

Альманах „Креатив” створено з метою розвитку творчих здібностей учнів, адже публікує власні поетичні праці молодих та обдарованих колегіантів. Найкращі твори учнів публікуються у збірках Запоріжжя та області (Додаток 3).

З 2016 року для учнів колегіуму «Елінт» розпочало роботу шкільне радіо завдяки творчим та ініціативним учням. Розроблений колегіантами проект виграв грант МК «Запоріжсталь» на створення шкільного радіо.


Ініціативна група центру та колегіанти 8-В класу, дали старт шкільному радіомовленню 1 квітня 2016 року. Допомогти колегіантам освоїти нову техніку, розкрити секрети прямих ефірів приїхала головний редактор заводського радіо Аліна Жеронкіна.  Вона  провела майстер-клас для своїх нових колег. Репортаж «Передові інформаційні технології в запорізькій школі» на сайті телеканалу «ТВ5» за посиланням. Сьогодні радіо є одним з джерел гласності в роботі колегіуму. 

Блог пресцентру «Від творчого вчителя до творчого учня»


Вагомою складовою інтерактивного комунікативного середовища колегіуму є блог пресцентру «Від творчого вчителя до творчого учня», який забезпечує зв'язок з громадськістю, гласність та відкритість навчально-виховного процесу та популяризацію демократичних цінностей.


Блог пресцентру – це мережевий щоденник, який одночасно забезпечує організацію роботи центру самоврядування, інформує про суспільно важливі події у житті колегіуму, демонструє діяльність усіх учасників навчально-виховного процесу та сприяє розвитку суспільних якостей учасників навчально-виховного процесу. 


Увесь контент блогу розподілено за сторінками та тематичними рубриками, що забезпечує не тільки легкість пошуку необхідної інформації, але й відображає основні напрямки діяльності центру самоврядування «Пресцентр» та навчально-виховного процесу колегіуму. 

Сьогодні радіо є одним з джерел гласності в роботі колегіуму. На перервах школярі можуть послухати останні новини, дізнатися свій результати олімпіад і почути гарні пісні. Проводиться пропаганда дотримання правильного режиму дня, виконання правил поведінки на дорогах, правил техніки безпеки, пропаганду проти куріння і наркотиків.

Рис. 6. Відкриття радіо у колегіумі

Радіо

Сторінки блогу:


На головній сторінці «Новини» висвітлюються актуальні події, що відбуваються у колегіумі або за його межами за участі колегіантів, розміщуються оголошення та запрошення до участі в цікавих заходах. Усі повідомлення головної сторінки розділені за рубриками (Рис. 7). 

В електронному вигляді на сторінці «Газета «Елінт»  зберігаються випуски шкільної газети, починаючи з 2012 року. Завдяки використанню інноваційних Інтернет технологій реалізовується можливість популяризації шкільної газети та поширення читацької аудиторії за межі приміщення колегіуму. 

Рис. 7. Сторінки та рубрики блогу "Пресцентру" 

Відомості про особливості організації діяльності, інформація про його розвиток, відзнаки та представників розміщені на сторінках "Пресцентр", «Історія роботи центру», «Наші відзнаки» та «Учасники центру»

Вчителі-куратори центру кожної чверті розробляють нові цікаві завдання для учнів 5-11 класів у відповідності до вікових інтересів і за ступенем складності.

Юніори можуть переглядати поточні задачі на сторінці «Завдання представникам центру» і дізнатись, яку кількість балів вони отримали за вчасне виконання завдань, активну участь, ініціативність та творчий підхід до справи на сторінці «Результати роботи учнів»

Сторінки "Фоторепортаж" містять фотоматеріали, що наочно демонструють події в колегіумі.

На сторінці "Відеорепортаж" розміщені відеоматеріали створені учнями та відеофрагменти новин ЗМІ пов'язаних з колегіумов.  

Сторінка «Творчі доробки наших колегіантів» презентує багате подіями і яскраве творче життя колегіуму, на ній також розміщені найкращі авторські твори.

На сторінці "Конкурсні роботи учнів Mediaschool 2017" розміщені авторські матеріали учнів, які відображають їхнє особисте бачення суспільних процесів, спрямованих на євроінтеграцію, розбудову демократичного, громадянського суспільства в Україні. 

bottom of page